O mnie

Powód do rozpoczęcia praktyki jogi był typowy – problemy zdrowotne. Szybko przekonałem się, że joga to coś więcej niż praca nad ciałem. Wyrównanie, uspokojenie i wydłużenie oddechu były pierwszymi zmianami jakie zaobserwowałem.

Koncentracja na precyzyjnym wykonaniu asany, skupienie na oddechu zaczęły pozytywnie wpływać na moje emocje, relacje z otoczeniem, na moje życie. Systematyczna praktyka rozpoczęła obserwację zmian następujących we mnie i nieustannie trwa. W latach 2009-2011 uczestniczyłem w kursie nauczycielskim w Krakowie prowadzonym przez Konrada Kocota. W 2010 roku zacząłem prowadzić zajęcia hatha-jogi jednocześnie zgłębiając wiedzę jogiczną w Indiach. Dzięki tym wyjazdom miałem możliwość zacząć studiować ajurwedę.

Joga, Ajurweda, masaże i oczyszczające zabiegi ajurwedyjskie tworzą całość uzupełniając się i przenikając przez siebie, co pozwala w pełni zadbać o ciało, umysł, zmysły i duszę. Wszystkie elementy zapewniające równowagę i zdrowie na wszystkich tych poziomach.

Praktykuję jogę od 2006 roku, a od 2010 zacząłem prowadzić zajęcia jogi. Także w 2010 roku zainteresowałem się ajurwedą, co pozwoliło mi w 2013 roku zacząć wykonywać masaże i zabiegi ajurwedyjskie. Certyfikat masaży orientalnych i ajurwedyjskich. W 2014 zostałem konsultantem w zakresie żywienia, diagnostyki i zabiegów ajurwedyjskich, certyfikowanym przez Jiva Institute Faridabad w Indiach pod kierownictwem dr Partapa Chauchana.

Studio Tridanda

Tridanda w sanskrycie oznacza skupienie umysłu nad trzema rzeczami: nad ciałem, umysłem i mową. Celem jest życie w równowadze. Przenosząc tę filozofię indyjską do naszego świata zachodniego, dla mnie trzema filarami do osiągnięcia tego celu są joga, ajurweda i zabiegi ajurwedyjskie.

W dobie bezustannego pośpiechu, robieniu kariery, pogoni za środkami do życia i stresów z tym związanych, zapominamy o życiu w zgodzie ze sobą, z naturą i najbliższym otoczeniem. Taki tryb życia prowadzi często do chorób na poziomie fizycznym i mentalnym.

Nasze ciało jest jak samochód, w którym powinniśmy dbać o czystość na zewnątrz i wewnątrz, robić okresowe przeglądy, dostarczać dobrego paliwa. Jak zadbamy o ciało, umysł i zmysły, będziemy cieszyć się długim zdrowiem w równowadze z naturą.

Studio Tridanda to kameralne miejsce, gdzie pomożemy Ci zadbać o zdrowie w tych trzech płaszczyznach.